aktualności | o firmie | oferta | Twój dom | referencje | kariera | kontakt

Folie dachowe

Folie dachowe chronią konstrukcję i izolację cieplną dachu przed wiatrem, nawiewanym pod pokrycie śniegiem oraz deszczem. Jeżeli woda dostanie się pod pokrycie nie zawilgoci konstrukcji ani izolacji dachu, tylko spłynie po folii. Folie dachowe charakteryzują się tym iż, nie przepuszczają wody ale przepuszczają parę wodną tylko w jedną stronę.

Folie wysokoparoprzepuszczalne:

Paroprzepuszczalność, czyli zdolność tych folii do przepuszczania pary wodnej, przekracza 700 g/m2/24h. Oznacza to, że przez jeden m2 przenika w ciągu doby więcej niż 700g pary wodnej. Folie wysokoparoprzepuszczalne należy szczególnie stosować w przypadku poddasza zamieszkałego, ponieważ mikroporowata struktura membran oraz wysoka paroprzepuszczalnoć zapewnia łatwe usuwanie pary wodnej gromadzącej się w konstrukcji dachu. Dzięki temu nie występuje ryzyko zgromadzenia wilgoci w izolacji cieplnej. Stosowanie folii wysokoparoprzepuszczalnych umożliwia "oddychanie domu" - pełne odprowadzanie wilgoci i mniejsze straty ciepła.

Folie niskoparoprzepuszczalne:

Charakteryzują się paroprzepuszczalnością nie przekraczającą 100g/m2/24h. Najczęściej są białe, jasnoszare, czasem jasnożółte. Łatwo je odróżnić od innych folii dachowych, gdyż mają trójwarstwową budowę - pomiędzy dwiema cienkimi warstwami folii płaskiej umieszczona jest siatka zbrojąca o kwadratowych oczkach . Folii tej nie należy stosować w przypadku zamieszkałego poddasza, różnica temperatur otoczenia na zewnątrz budynku oraz wewnątrz mieszkania powoduje skraplanie się pary wodnej pod folią. Folie niskoparoprzepuszczalne mają zbyt małą paroprzepuszczalność aby wilgoć mogła się przez nią wydostać w całości, a jej nadmiar skraplając się tuż pod folią, powodował będzie zawilgocenie konstrukcji oraz izolacji dachu. Folie niskoparoprzepuszczalne można natomiast stosować bez obawy, gdy poddasze jest nieocieplane i nie zamieszkałe.

Nasza oferta